3. A za Afriku

Povodom Međunarodnog dana tolerancije (16.11.) i Međunarodnog dana djeteta (20.11.) učenici 3.a razreda su se aktivnije uključili u projekt Škole za Afriku.

U Glazbenoj kulturi su proučavali afričke ritmove i tradicijsku glazbu te naučili pjevati uz ritmičku pratnju dječju pjesmicu Kokoleoko.

Na Satu razrednika su detaljnije upoznali uvjete života na Madagaskaru i odlučili štednjom pomoći školovanje djece na tom zanimljivom afričkom otoku.

Za kraj su u Likovnoj kulturi istraživali izradu skulpture u glini oblikujući najveću afričku životinju koja je između ostalog i simbol sreće.

Kroz sve ove aktivnosti smo ponovili Konvenciju o dječjim pravima i pokušali razumjeti zašto se i dalje krše osnovna dječja prava.

Zaključili smo da je je važno znati kako žive djeca diljem našeg planeta kako bi sami bili zahvalni na onome što imamo i kako bi mogli barem malo pomoći onima kojima je to potrebno.

Tekst napisala: Maja Lončarić, učiteljica RN

objavio: Daliborka Todorović   datum: 1. 12. 2021.