« Listopad 2017 »

Nezaboravan dan u NP Plitvička jezera - Izlet petih razreda
Autor: Daliborka Todorović, 6. 6. 2017.

Učenici petih razreda u pratnji svojih razrednica Daliborke Todorović, Suzane Grbčić, Jasmine Manestar i učitelja TZK Dinka Gračakovića realizirali su izlet u NP Plitvička jezera. Divno vrijeme uljepšalo je nezaboravan doživljaj čarobnog fenomena prirode, ljepotu Plitvičkih jezera.

Uzbudljiva je bila vožnja vlakićem, brodom preko Kozjaka, pogled u tirkizno plava jezera, a nastale su i divne fotografije ispod Velikog slapa.

Nakon  ručka mališani su posjetili i Baraćeve spilje koje se nalaze petnaestak minuta vožnje od NP Plitvička jezera prema granici sa susjednom nam Bosnom i Hercegovinom. Obilazak spilje bio je poseban užitak, a vođeni zaista zanimljivim predavanjem vodiča učenici su čuli mnogo zanimljivosti i podataka o kojima će u starijim razredima slušati na satima Geografije, Kemije i Biologije.

Zaigrao se za kraj i nogomet na livadi. Malčice umorni, ali puni dojmova, vratili su se u kasnim večernjim satima u Crikvenicu.  A kako su se proveli pokušali su dočarati galerijom fotografija.

Tekst napisala: Jasmina Manestar