Događanja tijekom veljače u PŠ Jadranovo

Veljača,hladna,šarena,prevrtljiva.Najkraći mjesec u godini,ali bogat zbivanjima u kojima su sudjelovali učenici naše škole sa svojim učiteljicama.Krenimo redom.

Sve je počelo 4. 2. sudjelovanjem u Dječjoj reduti u Crikvenici.Mi, učenici OŠ Vladimira Nazora Crikvenica, bili smo kaktusi.Baš je bilo zabavno,a naročito pucanje balona i veliko maškarano kolo.

Učenici 1. i 2. r. sa svojom učiteljicom Sanjom Sladić pogledali su kazališnu predstavu Ježeva kućica.Gradsko kazalište lutaka Rijeka, posjetili su 5.2.i uživali u kazališnoj predstavi.Likove i pouku dugo će pamtiti.

U srijedu 7.2. za učenice 1.r.održani su „Prvi koraci u prometu“. S policajcem PP Crikvenica gospodinom Škorom učenice su ponovile sve što znaju o prometu.Nakon toga slijedilo je vježbanje na semaforu, koje je vodio nastavnik iz Doma mladih Rijeka.Učenice su bile vrlo aktivne i zainteresirane,a na kraju su dobile veliku pohvalu.

Istoga dana u OŠ Zvonka Cara Crikvenica tradicionalno je održano Čakavsko maškarano zapolne.Sudjelovali su u bogatom programu i naši čakavci sa plesnom skupinom PŠ Jadranovo.Veseli ples otplesali su na simpatičnu pjesmu koja se jedne godine pjevala na Kvarneriću,a čakavci su odrecitirali prigodne stihove.Bilo nam je lijepo i zanimljivo pod našim maskama.Sa nama su naravno bile i naše učiteljice.

Maškarani dan obilježili smo 13.2.Bio je to pravi maškarani dan u našoj školi.Predstavili smo svoje maske, pjevali , plesali. igrali tombolu i na kraju ipriliči maškarama.zabrali najbolje maske.Baš je bilo veselo i ludo kako i priliči maškarama.

Tekst napisala: Ankica Gržac

objavio: Adriana Mihalić Šebelja   datum: 16. 2. 2018.