Posjet učenika osmih razreda Vukovaru

Učenici osmih razreda, u pratnji svojih učiteljica Olge Arnaut, Martine Jakopčević i Jasmine Manestar te ravnateljice Škole Daliborke Todorović, imali su priliku proživjeti nezaboravno dvodnevno iskustvo boravka u Gradu Heroju - Vukovaru.

U organizaciji Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar i Ministarstva hrvatskih branitelja, učenici su sudjelovali u nizu predavanja na temu Bitke za Vukovar i stradanja u Domovinskom ratu.

Tijekom boravka učenici osmih razreda posjetili su ključna mjesta kao što su Muzej Domovinskoga rata, Memorijalno groblje, Mjesto sjećanja - Vukovarska bolnica 1991., Spomen dom Ovčaru, Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Gradski muzej Vukovar, Muzej vučedolske kulture te simbol hrvatskog zajedništva novoobnovljeni Vukovarski vodotoranj.

Terenska nastava završila je posjetom Školi mira gdje su predstavnici četiriju škola, OŠ Zamet iz Rijeke, OŠ "Petar Zrinski" Čabar, OŠ I.G. Kovačića Vrbovsko i OŠ Vladimira Nazora pokazali stečeno znanje. Učenici 8.c razreda Doria Pajan i Jakov Mikošić istaknuli su se izvrsnim znanjem te donijeli pobjedu našoj školi.

Projekt „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“ potiče učenike na aktivno učenje o povijesti i poštovanju prema herojima Domovinskog rata, a osobno iskustvo posjeta mjestima stradanja pruža dublji uvid u događaje iz prošlosti te gradi osjećaj empatije i odgovornosti prema vlastitoj zemlji i njezinoj povijesti.

objavio: Daliborka Todorović   datum: 4. 3. 2024.