Izborna i slobodne aktivnosti

Uz Vjeronauk, katolički i islamski,  što se održava od 1. do 8. razreda, učenici starijih razreda mogu birati izborne programe iz: Njemačkog jezika (od 4. do 8. r) i Informatike (7. i 8. r).

Škola nudi učenicima i brojne izvannastavne aktivnosti.

U matičnoj školi tako djeluju veliki i mali pjevački zbor (voditelj Matea Bušetinčan)

Za učenike starijih razreda organizirane su i:

Novinarsko-literarna skupina (voditeljica Jasmina Manestar), Racitatorska skupina (voditeljica Suzana Grbčić), Kreativna radionica (voditeljica Jasna Mataija), Dramska skupina (voditeljica Matea Bušetinčan), Grupa mladih knjižničara kreativaca (voditeljica Renata Gržac), Likovna grupa (voditeljica Suzana Kljuš),  Podmladak Crvenog križa (voditeljica Olga Arnaut),  Foto-sekcija (voditeljica Suzana Mandić), Planinarska skupina (voditeljica Iva Halasz), U školi djeluje i ŠSD "Kaštel" (voditelj Dinko Gračaković).

Učenici mlađih razreda mogu se uključiti u:

Čitalački klub za 1. i 2. razred (voditeljice Gordana Dodlek), Male istraživače  (voditeljica Rea Ž. Trošelj),  Dramsku skupinu (voditeljica Anamarija Šimčić), Likovnu radionica (voditeljica Maja Lončarić) ili Enigmatsku skupina (voditeljica Marijana Pohl).

U PŠ Dramalj djeluje Novinarsko-recitatorska  skupina (voditeljica Nives Džajkić) i Mali zbor (voditeljica Marijana Bezić), a u PŠ Jadranovo Istraživačka skupina (voditeljica Sanja Sladić) i Eko skupina (voditeljica Silvija Hviždalek).