Upisi u srednju školu 2019.

Zlouporaba droga - brošura za roditelje

Priloženi dokumenti:
Brosura za roditelje.pdf

Dabar je u našoj školi

Edukativno-preventivne akcije HŽ-a

Zakoni i pravilnici

« Prosinac 2019 »

Edukacija

Provedba edukacije korisnika i vrednovanje razvijenosti digitalne kompetencije korisnika

Obrazovni sadržaji provodit će se kombinacijom radionica u učionici u regionalnim obrazovnim centrima (ROC) koji će u tu svrhu biti osnovani te kroz modularnu online nastavu. ROC-ovi će se služiti i za druge vrste edukacija/programa organiziranih od strane agencija/organizacija nadležnih za poticanje razvoja i podršku odgojno-obrazovnom sustavu u RH, ali i za edukacije/programe organizirane od strane lokalne zajednice (npr. za nezaposlene, doškolovanja, prekvalifikacije i sl.).

Inicijalna edukacija korisnika o upotrebi IKT opreme kojom će se opremati škole u pilot projektu obuhvaćat će:

• edukaciju  o mrežnoj infrastrukturi i sustavu za nadzor i upravljanje mrežom za osobe koje će pružati tehničku podršku školama
  • edukaciju odgojno-obrazovnih djelatnika o korištenju uređaja koje će djelatnici dobiti te edukaciju o korištenju opreme za održavanje nastave i sustava za upravljanje učionicom.

Korisnike obrazovnog programa koji će biti razvijen u pilot projektu možemo podijeliti u tri skupine:

• korisnici iz pilot škola (primarni korisnici): ravnatelji, nastavnici i stručni suradnici te administrativni djelatnici
  • korisnici iz agencija nadležnih za poticanje razvoja i podršku odgojno-obrazovnom sustavu u RH
  • osobe koje će pružati tehničku podršku školama u pilot projektu.

U skupini korisnika koja se odnosi na nastavnike i stručne suradnike, u edukaciju će biti uključeni svi nastavnici prirodoslovnih predmeta, ali i dio nastavnika svih ostalih predmeta/područja. Osim navedenih nastavnika, u planu je uključivanje svih ravnatelja, stručnih suradnika i administrativnih djelatnika iz pilot škola u program sustavnog razvoja digitalne kompetencije.

Pomoć korisnicima pri uvođenju IKT-a, DOS-a te suvremenih metoda učenja i poučavanja u nastavu pružat će mobilni timovi stručnjaka u obliku stručno-savjetodavne podrške na „terenu“ u pojedinoj školi.

(Tekst preuzet s:  http://www.e-skole.hr/rezultati/edukacija-i-podrska-nastavnicima/)