« Listopad 2017 »

Osnovna glazbena škola djeluje u okviru Osnovne škole Vladimira nazora. U njezinu sastavu nalazi se od školske godine 2002./2003. Voditelj glazbene škole je Robert Širol. Školu pohađa 55 učenika u šest odjeljenja od I – VI razreda.

Osnovna škola Vladimira Nazora smještena je u Vinodolskoj ulici bb u Crikvenici i jedna je od dviju osnovnih škola u Crikvenici. U okviru upisnog područja obuhvaća područje Grada Crikvenice, te obližnja naselja Dramalj i Jadranovo, s kojima je prometno dobro povezana.

Djelatnost škole je ostvarivanje glazbene umjetnosti za učenike osnovne glazbene škole. Ostvarivanje i drugih glazbeno odgojno‐obrazovnih programa u skladu s potrebama građana i opredjeljenjima polaznika, a uz prethodno odobrenje Ministarstva znanosti obrazovanja i športa.

Zadaci glazbene škole su:

omogućiti učenicima stjecanje vještine sviranja na nekom od glazbala koja se u školi poučavaju, te razvijati učenikove glazbene sposobnosti – produktivne i reproduktivne
omogućiti uz učenje glazbala stjecanje i drugih važnih glazbenih znanja, vještina i navika, omogućujući učenicima cjelovit glazbeni razvitak
razvijati u učeniku, upoznavanjem hrvatske kulturne baštine osjećaj pripadnosti i bogatstvo različitosti umjetničke glazbe
voditi brigu o osobito sposobnim i darovitim učenicima
promicati glazbu putem javne djelatnosti (priredbe, koncerti, smotre, natjecanja)

Voditelja Glazbene škole možete dobiti na slijedeći broj mobitela: 099/214-6772, ili na e-mail:robert.sirol@skole.hr