Kviz "Iz Ivanina šešira"

Ovogodišnja Noć knjige u našoj je školi obilježena kvizom posvećenim 150. godišnjici rođenja naše velike književnice Ivane Brlić-Mažuranić. Učenici trećih i četvrtih razreda matične škole okupili su se u školskoj knjižnici, a njihovi vršnjaci iz PŠ Dramalj i PŠ Jadranovo pridružili su im se putem platforme MS Teams.

Tri skupine pitanja vodila su učenike kroz život neponovljive žene, mame i spisateljice koja je malim čitateljima podarila klasično štivo prepuno optimizma i vjere u dobro. Poslušali su Ivanine zapise te pogledali isječke iz animiranih filmova nastalih prema romanu "Čudnovate zgode šegrta Hlapića" i bajci "Šuma Striborova".

Uz učenike, kviz je pratila i sama Ivana, a našli su se tu i Malik Tintilinić te Hlapić i Gita koji su, uz knjižničarku Renatu Gržac, vodili kviz.

U ulogama Hlapića i Gite izvrsno su se snašli učenici osmoga razreda Jakov Mikošić i Emi Mujanović, koji su izveli i kratak igrokaz što su ga uvježbali s učiteljicom glazbene kulture Matejom Bušetinčan. Ivanu, s neizostavnim šeširom, utjelovila je učiteljica Anamaria Šimčić, a nestašnog Malika Tintilinića učenik Fran Biuk.

Najviše znanja i spretnosti pokazali su učenici PŠ Dramalj Viktoria Domijan, Filip Crnčić i Luka Paljar koji su nagrađeni najnovijim izdanjem "Šume Striborove".

Čestitke pobjednicima, a učiteljicama razredne nastave hvala na suradnji!

Tekst napisala: Renata Gržac, knjižničarka

objavio: Daliborka Todorović   datum: 25. 4. 2024.