Nazor za Sisak i Petrinju

Naša škola uvijek rado pomaže i sudjelujemo u mnogim akcijama prikupljanja pomoći. Ove godine, nakon strašnog potresa, odlučili smo pomoći djeci s područja Banovine.

Uključili smo se u akciju „Učenici za učenike“ i od kolege Bojana Iličića dobili podatke učitelja iz Siska i Petrinje te se povezali s njima i njihovim učenicima.

Svaki učenik napisao je pismo vršnjaku. S roditeljima prikupio slatkiše, školski pribor i razne sitnice pa smo sve to upakirali u vesele kutije. Trebalo je sve te pakete i dostaviti u Sisak i Petrinju. Imamo sreću da je mama naše učenice Dunje Stathakis volonter na cijelom tom području od samog početka. Mama Ana rado je prihvatila naše pakete, organizirala prijevoz i krenula na put, a s njom i naša prijateljica Dunja.

U akciji su sudjelovali 4.a, 4. PŠD, 1./4. PŠJ i 6.b sa svojim učiteljicama.

Hvala kolegicama koje su odmah uskočile. Hvala roditeljima na suradnji! Učenicima na dobroti! Mami Ani i Dunji na organizaciji prijevoza i dostavi paketa. Hvala i kolegi Bojanu preko kojeg smo stupili u kontakte!

I drugi učitelji naše škole  imali su želju sudjelovati pa vjerujem da ćemo još djece usrećiti u nekim novim akcijama jer taj kraj zaslužuje našu pomoć.

A ja se veselim novim prijateljstvima između Siska, Petrinje i Crikvenice! Posebne pozdrave šaljem učiteljici Štefici, učitelju Krešimiru u Sisak, te učiteljici Andreji u Petrinju!

Tekst napisala: Marijana Bezić, učiteljica RN

objavio: Daliborka Todorović   datum: 22. 3. 2021.