PROJEKTNI DAN

Zdravlje nije sve, ali bez zdravlja sve je ništa.

(Arthur Schopenhauer)

U našoj školi, crikveničkoj eko školi, održana je prezentacija projekta po nazivom Prevencijom do dječjeg zdravlja. Prezentaciji su nazočili svi učenici i djelatnici škole te uzvanici, među kojima ravnatelj SS dr. Antuna Barca gospodin Arsen Badurina, crikvenička dogradonačelnica Silvia Crnić te pročelnica Ureda za društvene djelatnosti Jasmina Citković. Glavna tema ovogodišnjeg projekta bila je ZDRAVLJE i kako ga sačuvati. Provodeći projekt u kojemu su suradnju ostvarivali svi učitelji i učenici, bavili smo se pravilnom i uravnoteženom prehranom mediteranskoga tipa, istraživali smo važnost vitamina i minerala za naš organizam, saznali da smijeh potiče dobro raspoloženje te pozitivno utječe na naše zdravlje. Istraživali smo i kako moderna tehnologija djeluje na ljudsko zdravlje, bavili smo se snovima, ukazivali na važnost obrazovanja i čitanja te važnost bavljenja sportom. Dotakli smo i one manje lijepe teme kao što su teškoće odrastanja adolescenata, utvrdili sve izazove s kojima se susreću na putu odrastanja te kako prevenirati ovisnosti. Uz ovaj projekt koji je ostvaren u suradnji s učenicima Srednje škole dr. Antuna Barca, smjer ugostitelji-kuhari,  provodili smo još i brojne druge tijekom ove nastavne godine, a kojima je osnovni cilj bila briga o dječjem zdravlju. Uspješno smo realizirali projekte koje provodimo kao ekoškola, projekte Vrtim zdravi život,  Zdrav za pet, Trening životnih vještina te smo nazočili brojnim predavanjima i radionicama u okviru  provođenja Zdravstvenoga i Građanskoga odgoja.

Krajnji cilj svih spomenutih projekta bio je odgajati obrazovane i zadovoljne mlade ljude koji će znati uporabiti vlastiti potencijal za osobni, ali i društveni napredak. Koordinatorice cjelogodišnjeg projekta Prevencijom do dječjeg zdravlja bile su učiteljica Prirode i Biologije Olga Arnaut te učiteljica Kemije Martina Jakopčević.

Zahvaljujemo se svim sudionicima. Galeriju fotografija možete pogledati ovdje, a radove koji su prezentirani moći ćete uskoro pogledati.

Ovdje izdvajamo samo nekoliko slikica:

naše voditeljice

tehnička pordška                                   voditeljica Malog zbora i njena pratnja

i  završna riječ ravnateljice

objavio: Adriana Mihalić Šebelja   datum: 30. 4. 2015.