« Listopad 2017 »

Učenici OŠ V. Nazora 1. na natjecanju STEM lige u Splitu
Autor: Adriana Mihalić Šebelja, 15. 5. 2017.

U petak 12. svibnja 2017. u hotelu Zagreb u Splitu,  održana je završnica natjecanja iz matematike pod nazivom STEM liga, u organizaciji Centra za razvoj obrazovanja Split.

U samom natjecanju sudjelovalo je 350 ekipa – parova iz osnovnih i srednjih škola cijele  Hrvatske.

Učenici 4.a razreda Klea Šabanović i Niko Raguž osvojili su

1. mjesto u kategoriji Kolibrići ( učenici 3. i 4. razreda).

Natjecanje se provodilo u 4 kategorije ( Kolibrići 3. i 4. r., Lastavice 5. i 6. r., Grdelini 7. i 8. r. i Slavuji - srednja škola)   i trajalo je tijekom cijele nastavne godine, kroz 12 kola. Zadaci su bili projektnog tipa s naglaskom na korelaciju STEM područja – znanost, tehnika, inženjerstvo i matematika. Osmišljeni su tako da razvijaju samostalnost učenika i usmjeravaju ih na korištenje tehnologije. Naglašen je mentorski rad s učiteljima mentorima. Zadaci su bili natjecateljskog i edukativnog  karaktera, formulirani tako da potiču učenike od najranije dobi na bavljenje STEM–om i istraživačkom  pristupu učenju.

Završnica na koju je pozvano 5 nagrađenih ekipa po kategorijama održano je u sklopu Festivala matematike Split. Nagrađene ekipe dobile su još jedan završni zadatak koji su prezentirale na samoj završnici, te je nakon toga slijedilo proglašenje ukupnih pobjednika po kategorijama.

Učiteljica – mentorica učenicima bila je Gordana Dodlek.

Tekst napisala:  Gordana Dodlek