« Listopad 2017 »

DAN SVETE JELENE
Autor: Adriana Mihalić Šebelja, 1. 6. 2017.

U Dramlju se kao i svake godine održavala  manifestacija “Dani Svete Jelene”. Zanimljivi program obuhvaćao je sportska, kulturno-zabavna i vjerska događanja, a trajao je cijeli mjesec . Među ostalim, bilo je tu malonogometnog turnira za djecu i odrasle, turnira u pikadu,kazališne predstave  za djecu...
Središnja svečanost, Dan Svete Jelene, zaštitnice Dramlja, slavio se je u  ponedjeljak, 22. svibnja.

Bio je to lijep,sunčan dan,a naši četvrtaši uzbuđeni,ali spremni za vođenje programa.Prva je nastupila klapa sv.Jelena,pa zbor,zatim dramaljski vrtićarci.Napokon smo došli na red mi školarci.Bilo je tu reda pjesme,pa reda recitacija,a sve je to uvježbala s nama naša učiteljica Marijana.Na kraju smo sve začinili plesom.Bilo je prekrasno, a posebno nama četvrtašima,jer nam je to ujedno i oproštaj od dramaljske škole.

Tekst napisali: Mali novinari Dramlja

Fotografije možete pogledati u Foto-galeriji!

Sveta Jelena

Jako sam uzbuđena i sretna,jer je danas Sveta Jelena !

Ispred crkve se je okupilo mnoštvo ljudi.Svi su iščekivali naš nastup.Prije nego je nastup počeo ulovio me je strah,da ću se zbuniti i zaboraviti tekst.Međutim kada smo počeli uvidjela sam da to nije nimalo strašno,te sam se opustila i trema je prošla.Svi smo bili odlični,a najslađi su bili djeca našeg vrtića Radost.Kada je završila priredba  djeca su se nastavila igrati pred binom,a starji su slušali muziku uz grupu Trend,aneki su i zaplesali.

Svi volimo kada dođe dan sv.Jelene zaštitnice našeg Dramlja,tada se svi veselimo i okupimo.Volim sv.Jelenu jer u meni budi radost,sreću i ponos što živim u Dramlju.

Sljedeće godine neću nastupati na priredbi,jer ću biti peti razred,ali ću doći gledati nastup svojih mlađih prijatelja ,bodriti ih i uživati skupa s njima.

Lana Đurić,4.r