« Listopad 2017 »

Prvašići na izletu - PŠ DRAMALJ
Autor: Adriana Mihalić Šebelja, 7. 6. 2017.

Osvanuo je i taj dan.Svi smo željno iščekivali pokret.Prvi su krenuli prvašići matične škole i po prvi puta vidjeli  Područnu školu Dramalj .Zatim smo svi skupa krenuli  do druge Područne škole u Jadranovu.Napokon na okupu  uputili smo se preko Križišća do Driveničke gradine,gdje smo s našom vodičkinjom Anom istražili teren.Jako smo se umorili,pa smo se uz Tribaljsko jezero malo odmorili i okrijepili.Dalje nas je put vodio do muzeja posvećenog Juliju Kloviću,našem slavnom minijaturistu koji je živio prije više od 500 g.Ispred muzeja nas je dočekao slikar Marijan Mavrić i uveo nas u svoj atelje.Zadnja postaja bila je škola u Bribiru,gdje su nas dočekali bribirski prvašići.

Odigrali smo s njima našu najomiljeniju igru „graničar“ ,počastili su nas sokom i keksima,pa smo umorni,ali  jako sretni krenuli put Crikvenice.Tako je završio naš prvi školski izlet.

Pogledajte Foto-galeriju da vidite kako nam je lijepo bilo!

Tekst napisale: Prvašići i njihove učiteljice Tanja,Marijana,Nives i Sanja