OPROŠTAJNA PRIREDBA OSMAŠA

Još jedna generacija učenika završila je svoje osnovnoškolsko obrazovanje. Do jučer djeca ulaze u svijet odraslih, polako otvaraju vrata iza kojih ih čekaju novi izazovi i veća odgovornost. Iza njih su lijepe uspomene na godine koje su proveli u klupama OŠ Vladimira Nazora. Svečanom priredbom koju su osmislili sami uz pomoć svojih razrednica Martine Jekopčević, Jasne Mataije i Suzane Kljuš te učiteljice Hrvatskoga jezika Jasmine Manestar i učitelja Glazbene škole Roberta Širola i Darka Majstorovića, učenici su se zahvalili ravnateljici, stručnom osoblju, učiteljima i roditeljima za svu podršku i znanje koje su im usadili u osnovnoj školi te koje kao dragocjeni zalog nose dalje u odabrane srednje škole. Voditeljice priredbe bile su učenice 8. b razreda Oriana Šabanović i Nikolina Jurinčić koje su gotovo profesionalno vodile publiku kroz program i na vrlo lijep i pomalo simpatičan način najavljivale svoje prijatelje iz školskih klupa. Sve je započelo izvođenjem državne himne, a nastavilo se čitanjem radova uspješnih literata. Ivona Pijevac nagrađivana je na brojnim literarnim natječajima te je ovom prilikom pročitala prvonagrađeni rad na natječaju Čakavčići pul Ronjgi pod naslovom Vonj s konobe i suhita te drugoplasirani rad na natječaju PoZiCa pod naslovom Kuma Kata. Erik Haidinger i Oriana Šabanović također su sudionici većeg broja literarnih natječaja, a na priredbi Erik je pročitao trećeplasirani rad državnog natječaja na zadanu temu Morska pjena, a vlasnica skulpture Miće sunce za PoZiCu Oriana Šabanović prvonagrađeni rad Drugačija sam, pa što. Za glazbu se pobrinuo učenik Stjepan Turčinov koji uz redovnu osnovnu školu završava i osnovnu glazbenu školu. On  je izveo španjolsku melodiju Mocan na gitari, a bio je i instrumentala pratnja svojoj kolegici Antei Lukić koja je kazivala monolog Meše Selimovića O prijateljstvu. Prekrasnim anđeoskim glasom publiku je osvojila Stella Jud koja je uz pratnju učitelja Roberta Širola izvela pjesmu When We Were Young i zaslužila gromoglasan pljesak. Nika Car krasnoslovila je stihove Maje Klarić Želja za kretanjem kojima je publici itekako dala do znanja da su svjesni koliko im je hrabrosti potrebno kako bi učinili taj prvi korak u svijet odraslih. Posebno je publiku dirnuo govor Laure Jurković koji je posvetila svom 8. a razredu i istakla sve ono po čemu će zauvijek pamtiti svoje prijatelje iz školskih klupa. Prezentacijama i kratkim filmovima prisjetili su se svih onih zabavnih i dragih trenutaka u osnovnoj školi, a na kaju su svima onima koji su im u ovoj ustanovi pomagali i bili uz njih svakodnevno zahvalili sitnim znakom pažnje koji su sami izradili pod vodstvom učiteljice Suzane Kljuš. Priredba je završila završnom pjesmom osmaša uz pratnju na gitari učitelja Darka Majstorovića „Život nije siv“, a u kojoj je oduševila učenica Antigona Fazli. Ravnateljica Škole Deana Čandrlić – Zorica pohvalila je generaciju na odlasku te iskoristila priliku kako bi istakla brojne uspješne učenike koji su svojim zalaganjem i znanjem ostvarili iznimne rezultate te na taj način promovirali svoju školu. Ravnateljica je učenicima napomenula da su im vrata bivše škole uvijek otvorena te da će se i ona, ali i svi učitelji itekako radovati kada se jave i ispričaju  nešto novo o sebi i nastavku svoga obrazovanja.

Tekst napisala: Jasmina Manestar

objavio: Adriana Mihalić Šebelja   datum: 11. 7. 2017.

« Ožujak 2024 »