Zlouporaba droga - brošura za roditelje

Priloženi dokumenti:
Brosura za roditelje.pdf

Edukativno-preventivne akcije HŽ-a

Upisi u srednju školu 2018.

« Listopad 2018 »

Snalazimo se u prostoru- posjet na KOTOR
Autor: Adriana Mihalić Šebelja, 4. 10. 2017.

Kako najbolje naučiti sve ono što nam u trećem razredu  nude nastavni sadržaji PRIRODE I DRUŠTVA? Naravno, na terenu. Kako se snalaziti u prostoru, koje su glavne i sporedne strane svijeta, što je stajalište, što je odredište, što je to obzor, a što obzornica,  kako se služiti planom mjesta, što je to kompas, kako se sve možemo snalaziti u prirodi kada nemamo kompasa?

Mnoga pitanja koja smo već do sada obradili na školskom satu, a onda smo u srijedu 27.09.2017. odlučili sve to primjeniti i u 9h odredili naše stajalište – dvorište naše škole. Učiteljica Andrea pripremila je za svakog od nas PLAN MJESTA, potražili smo našu školu i označili stajalište. Na planu smo potražili i odredište – KOTOR. Bacili oko na kompas, i na obzor te krenuli.

Putem smo promatrali i prirodne znakove koji nam pomažu u orjentaciji. Mahovina, panj i njegovi godovi, Sunce, koje se kad smo krenuli skrivalo iza oblaka.

I nakon 45 minuta stigli smo na naše odredište. Naš Kotor! Znate li da je 1776. godine  veliki požar opustošio Kotor  i tada se stanovništvo preselilo na more? Eto, naučili smo nešto i o povijesti našeg grada. A obzor koji vam se pruža s Kotora je predivan. I sad nam je jasno kako se obzor mijenja kada mi promijenimo naše stajalište.

Nadamo se da smo i vas motivirali da istražite taj mali biser našega grada.

Do neke nove avanture trećaša uživajte u našim fotografijama koje su za vas pripremile učiteljica Marijana i Morena Mamić, učenica 3.d (PŠ Dramalj) razreda.

Tekst napisali: Učenici i učiteljice trećih razreda