Izlet učenika četvrtih razreda OŠ Vladimira Nazora iz Crikvenice te PŠ Dramalj i Jadranovo

Trodnevni izlet, odnosno Škola u prirodi, kojoj su se učenici danima veselili i s nestrpljenjem isčekivali protekla je u druženju i veselju.

U srijedu 4. 10. 2017. učenici su u ranim jutarnjim satima krenuli autobusom prema Zagrebu. Kako je bilo i planirano, u Zagrebu su posjetili Tehnički muzej te Muzej iluzija, Zoološki vrt u kojemu su sudjelovali na zanimljivoj radionici , a razgledali su i središte našeg glavnog grada. Predvečer su krenuli dalje prema sjeveru tj. Hrvatskom zagorju i Međimurju gdje su i noćili  u hotelu Trakošćan.

Drugog dana nakon doručka krenulo se u razgledavanje dvorca Trakošćan i šetnju uz jezero, a nakon toga krenuli su za Varaždin. Tamo su razgledali znamenitosti grada uz posjet Muzeju kukaca te Muzeju vatrogastva, a poslijepodne su nastavili prema Čakovcu. Nakon razgledavanja grada vratili su se u hotel gdje ih je čekala zabava na bazenima, a nakon toga i natjecanje za miss i mistera Škole u prirodi.

Trećeg dana učenici su krenuli prema najpoznatijem hrvatskom svetištu, Mariji Bistrici gdje su sudjelovali u radionici izrade poznatih lictarskih srca. Učenici su nakon toga obišli i spomenik Matiji Gupcu i Gupčevu lipu, te spomenik hrvatskoj himni u Zelenjaku. Nastavivši put stigli su do Etno sela Kumrovec gdje su mogli doživjeti  kako su prije živjeli naši stari u jednom tipičnom zagorskom selu. Nakon ručka slijedio je posjet Muzeju krapinskih neandertalaca. Predvečer je uslijedio povratak autocestom prema Karlovcu gdje su uz zadnje zaustavljanje učenici razledali Aquatiku – karlovački akvarij sa slatkovodnim ribama.

Pomalo umorni ali puni dojmova, novih znanja, lijepih uspomena i fotografija učenici su se vratili svojim kućama u kasnim večernjim satima.

Tekst napisala: Sara Vojinović, 4.D

objavio: Adriana Mihalić Šebelja   datum: 18. 10. 2017.