Edukacija

Provedba edukacije korisnika i vrednovanje razvijenosti digitalne kompetencije korisnika

Obrazovni sadržaji provodit će se kombinacijom radionica u učionici u regionalnim obrazovnim centrima (ROC) koji će u tu svrhu biti osnovani te kroz modularnu online nastavu. ROC-ovi će se služiti i za druge vrste edukacija/programa organiziranih od strane agencija/organizacija nadležnih za poticanje razvoja i podršku odgojno-obrazovnom sustavu u RH, ali i za edukacije/programe organizirane od strane lokalne zajednice (npr. za nezaposlene, doškolovanja, prekvalifikacije i sl.).

Inicijalna edukacija korisnika o upotrebi IKT opreme kojom će se opremati škole u pilot projektu obuhvaćat će:

• edukaciju  o mrežnoj infrastrukturi i sustavu za nadzor i upravljanje mrežom za osobe koje će pružati tehničku podršku školama
  • edukaciju odgojno-obrazovnih djelatnika o korištenju uređaja koje će djelatnici dobiti te edukaciju o korištenju opreme za održavanje nastave i sustava za upravljanje učionicom.

Korisnike obrazovnog programa koji će biti razvijen u pilot projektu možemo podijeliti u tri skupine:

• korisnici iz pilot škola (primarni korisnici): ravnatelji, nastavnici i stručni suradnici te administrativni djelatnici
  • korisnici iz agencija nadležnih za poticanje razvoja i podršku odgojno-obrazovnom sustavu u RH
  • osobe koje će pružati tehničku podršku školama u pilot projektu.

U skupini korisnika koja se odnosi na nastavnike i stručne suradnike, u edukaciju će biti uključeni svi nastavnici prirodoslovnih predmeta, ali i dio nastavnika svih ostalih predmeta/područja. Osim navedenih nastavnika, u planu je uključivanje svih ravnatelja, stručnih suradnika i administrativnih djelatnika iz pilot škola u program sustavnog razvoja digitalne kompetencije.

Pomoć korisnicima pri uvođenju IKT-a, DOS-a te suvremenih metoda učenja i poučavanja u nastavu pružat će mobilni timovi stručnjaka u obliku stručno-savjetodavne podrške na „terenu“ u pojedinoj školi.

(Tekst preuzet s:  http://www.e-skole.hr/rezultati/edukacija-i-podrska-nastavnicima/)

W2 Intelektualno vlasništvo na Internetu (webinar)

Polaznike ćemo informirati o intelektualnom vlasništvu u kontekstu uporabe raspoloživih materijala i objave digitalnih nastavnih materijala na internetu. Polaznicima će se predstaviti inicijativa Creative Commons, od razloga za uvođenje takvih licenci, preko korištenja raznih objekata koje su CC licencirane, do primjene istih licenci prilikom objave vlastitih digitalnih autorskih uradaka na internetu.

Termin edukacije: 15. veljače 2017. od 13.00 - 14.00 sati

objavio: Daliborka Todorović   datum: 26. 1. 2017.