Terenska nastava - Rijeka

Učenici trećih razreda naše škole su u ponedjeljak , 23.04.2018. posjetili centar naše županije, grad Rijeku i vidjeli, naučili,  ponovili i usvojili sva znanja o tom gradu na Rječini.

Kako im je bilo i što su vidjeli pročitajte u tekstu naše prijateljice Morene Mamić, 3.PŠD.

Krenuli smo iz Dramlja u 8:15h autobusom prema Rijeci. Sastali smo se s vodičem koji nam je pričao o povijesti riječkog kazališta. Nakon toga smo imali priliku i vidjeti kazalište i prisjetili smo se tko sve u kazalištu radi. Nakon kazališta uputili smo se preko riječke place do lukobrana gdje smo vidjeli brodove i prisjetili se da je Rijeka naša najveća luka. Posjetili smo i katedralu sv. Vida i prošli uz Kosi toranj. U uredu Primorsko – goranske županije pogledali smo kratki film o našoj županiji i počastili se slatkišima. Pozdravio nas je zamijenik župana g. Petar Mamula i odgovorio na sva naša pitanja.

Prošli smo kroz Stara vrata – rimski luk - glavni ulaz u središte kasnoantičkoga zapovjedništva rimske Tarsatike, antičkoga grada nad čijim se ruševinama uzdigla srednjovjekovna Rijeka.

Prirodoslovni muzej je naša nova stanica. Tamo smo obnovili naša znanja o biljnom i životinjskom svijetu naše županije.

Za kraj ostao je Trsat. Posjetili smo Svetište Majke Božje  Trsatske i Trsatsku gradinu. Zasladili se sladoledom te polako krenuli prema Crikvenici. Lijepo smo se proveli i puno toga naučili.

Tekst napisala:  Morena Mamić, 3.PŠD

objavio: Adriana Mihalić Šebelja   datum: 8. 5. 2018.

« Ožujak 2024 »