Svjetski dan svemira

Obilježili smo ga i u našoj školi.Ove godine Svjetski tjedan svemira promiče temu „Svemir ujedinjuje svijet“, a odnosi se na zajedničke projekte svih zemalja svijeta ka zajedničkoj boljoj budućnosti kroz mnogobrojne svemirske tehnologije bez kojih bi današnji moderan život i društvo  bilinezamislivi. Učenici mlađih razreda zabavljali su se istraživanjem površine Zemlje preko sustava Google Earth te doživjeli život u svemiru gledajući kako žive astronauti na Međunarodnoj svemirskoj stanici (International Space Station, ISS). Učili smo o planetima Sunčevog sustava, proveli kreativne likovne radionice te izradili raketu. Računali smo svoje godine na planetima i preporučamo Vam da svakako posjetite patuljasti planet Pluton jer ste upravo na njemu najmlađi.

Tara Manestar 4.r

4.- 10. 10.Dani svemira

Obećali smo nastavak price o svemiru,pa evo…World Space Week Asocijacija (WSWA) je najveća svjetska obrazovna organizacija povezana sa svemirom, pokrenuta od strane Ujedinjenih naroda. Svjetski tjedan svemira se obilježava svake godine od 4. – 10. listopada, a nacionalni koordinatori rade tijekom cijele godine. Mi u dramaljskoj školi puno smo toga naučili o svemirskoj letjelici:što jedu,kako se kreću….Zatim o planetama Sunčevog sustava:prvo smo trebali svaki od nas obraditi svaki svoj planet.Zatim smo ih crtali I postavili na pano.U nastavku su neki od radova na temu planeti.

Doria Pajan 3.r

Kako smo uživali i lijepe radove napravili možete pogledati klikom na ovu poveznicu!

objavio: Adriana Mihalić Šebelja   datum: 20. 10. 2018.